LOGO
 
HAKKIMIZDA | KÖY EVLERİ | AKTİVİTELER | YİYECEK & İÇECEK | ULAŞIM | FOTO GALERİ | İLETİŞİM
Online Reservation
Reservation
LOGO
LOGO
11.Geleneksel Beğişliler Piknik Ve Pilav Şenliği

Antalya’nın Korkuteli ilçesine bağlı Beğişliler Kültür ve Dayanışma Derneği ve Beğiş Köyü Muhtarlığının birlikte düzenlediği şenlik, yağmura rağmen Beğiş yaylasında piknik havasında gerçekleştirildi.

Beğişliler Kültür ve Dayanışma Derneği ile Beğiş Köy Muhtarlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen 11. geleneksel Beğişliler piknik ve pilav şenliğinde, Türkiye'nin dört bir yanından gelen Beğişliler ve diğer davetliler hasret giderdiler bir yandan da piknik yaptılar.

Beğişliler Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından Beğişli yaylasında düzenlenen şenlik, ilk olarak Kuran-ı Kerim okunması ile başlanıldı. Kuran-ı Kerim’in okunmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti.

Daha sonra Tatköy İlköğretim Okulu öğrencileri halk oyunları gösterisi sundu.

Beğişliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Süleyman Karakuş, “Beğiş yaylasında pilav şenliği adı altında bir araya geldik. Amacımız birlik ve beraberliği kuvvetlendirmek, tanışmak, kaynaşmak, akrabalık bağlarımızı canlı tutmaktır. Şenlik geleneğini, toprak sevgisini, komşu ve akraba bağlılığını bu türlü sosyal kültürel etkinliklerle gelecek nesillerimize aşılamaktır. Denek olarak kültür değerlerimizi kaybetmemek için çaba harcıyoruz” dedi.

12 Haziran seçimleri öncesinde siyasi partilerinde yoğun ilgi gösterdiği şenliklere Ak Parti Antalya Milletvekili adayı Hüseyin Samani, il teşkilatı ile ilçe teşkilatı, Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili adayı Ahmet Daloğlu, ilçe teşkilatı, Saadet Partisi Milletvekili adayı Ziya Çimen ve partililer, Halkla sohbet ederek halkın sorunlarını dinlediler.

Yöre sanatçı Mesut Bozan ise söylediği türkülerle şenliğe katılanları coşturdu. Davetlilere pilav üstü kavurma ve ayran ikram edildi.

Dernek Başkanı Süleyman Karakuş, dernek çalışmalarına katkı sağlayanlara plaketler verildi. Şenlik kapsamında mini güreş, ip çekme, sandalye kapma ve tahta kaşıkla yumurta taşıma gibi çeşitli yarışmalar düzenlendi.

Şenlik kapsamında Akdeniz Üniversitesi Havacılık Kulübü ekiplerinin 750 metre yükseklikteki yamaç paraşüt gösterileri beğeni topladı.

Şenlik ağalığına çıkan Mehmet Tunç, 6 bin 500 TL ile 11. Beğiş Şenlik ağası seçildi.Teknoloji Nimetlerinden Yoksun Ama Mutlu Bir Yaşam Şekli.. Bloğumuzda Paylaştık
Teknoloji Nimetlerinden Yoksun Ama Mutlu Bir Yaşam Şekli.. Bloğumuzda Paylaştık

Teknoloji nimetlerinden yoksun ama mutlu bir hayat nasıl yaşanır?? Cevabı Blog sayfamızdan takip edebilirsiniz.....
  
Evlerimizin İsimlerini Doğadan Seçtik
Evlerimizin İsimlerini Doğadan Seçtik

Tarihi taş köy evlerimizin isimlerini projemizin konseptine uygun olarak yöreye ait bitki isimlerinden seçtik.
  
Serenlere Koruma Müjdesi
Serenlere Koruma Müjdesi

Antalya- Elmalı’ya 11 kilometre uzaklıktaki Büyüksöğle köyünde bulunan tarihi arı kovanları “serenler” koruma altına alınıyor...
  
Antalya Valisi Sayın Ahmet Altıparmak Tesisimizi ziyaret etti. 14.09.2012
Antalya Valisi Sayın Ahmet Altıparmak Tesisimizi ziyaret etti. 14.09.2012

Projemize İnananların Sayısı Her Geçen Gün Artıyor...
  
Pure Life Village´de Hafta sonu Etkinlikleri
Pure Life Village´de Hafta sonu Etkinlikleri

Doğal Yaşam = Güzel ve Sağlıklı Bir yaşam demektir. Pure Life Village Kapsamında gerçekleşen bir hafta sonu etkinliği. Yaylalar ve Yörük Kültürü
  
Gıda Terörünün Oyununu Bozalım
Gıda Terörünün Oyununu Bozalım

Hiç düşündünüz mü;Ekşimesi gereken yoğurt neden ekşimez? Kurtlanması gereken elma neden kurtlanmaz? 1,5 Saatte pişmesi gereken tavuk neden 20 dk pişer?
  
Pure Life Village Usulü
Pure Life Village Usulü "Menemen" Tarifi

Hani o tadını hiç bir zaman büyük şehirlerde alamadığımız köy yemeklerimiz var ya... İşte o lezzetlerden birinin köy usulü yapılışını anlattıyoruz..
  
Bir Türk Filmi KÜMES
Bir Türk Filmi KÜMES

Film Çekim Ekibi 45 günlük çalışma sonucunda Pure Life Villageden ayrıldı...
  
Dunya.com  Gazetesinde Pure Lİfe Village
Dunya.com Gazetesinde Pure Lİfe Village

Dunya.com haber sitesi projemize ve tesisimize geniş yer ayırdı.
  

HAKKIMIZDA | KÖY EVLERİ | AKTİVİTELER | YİYECEK & İÇECEK | ULAŞIM | FOTO GALERİ | İLETİŞİM